Derya Kaya 'ETKİLİ İLETİŞİMDE İLK 11 DAKİKAYA DİKKAT'

Derya Kaya 'ETKİLİ İLETİŞİMDE İLK 11 DAKİKAYA DİKKAT'
09 Aralık 2016 Cuma 13:27

 

Uzmanlar etkili iletişimde karşı taraf ile kurulan ilk 11 dakikanın büyük önem taşıdığını, bu sürenin iyi kullanılması halinde başarıya daha kolay ulaşılabileceğini vurguladılar.

Ankara’da Paladyum Beytepe, Regnum Sky Tower gibi büyük projelere imza atan, bünyesinde Türkiye’nin en büyük filo kiralama firmalarından UZL Filo bulunan, Uzaltaş Şirketler Grubu, çalışanlarına ‘Kurum İçi İletişim’ semineri düzenledi.

TRT sunucularından Derya Kaya’nın konuşmacı olarak katıldığı seminerde, şirket başarısında personelin önemine işaret edilerek, personele yönelik eğitimlerin büyümede en önemli paylardan biri olduğu vurgulandı.

Kaya, gerek şirket içinde gerekse dışında kurulacak etkin iletişim yöntemlerinin şirket kadar bireysel olarak da hayata artı değer katacağını ifade ederek, şunları söyledi:

“Özellikle pazarlama departmanında etkili iletişimde ilk 11 dakika çok önemli. Yapılan araştırmalar bu zaman aralığında karşı tarafı sıkmadan, tanışma, olayı anlatma ve sonuca gitme konusunda net ve dinamik söylemlerin başarıyı getirdiğini gösteriyor.”

Yunus Emre’nin ‘Oldum demek, öldüm demektir’ sözünü anımsatan Kaya, ”İletişim bir büyüdür ve kişiye, yerine, zamanına göre yapılması gerekir. Bununla birlikte kişinin de yaptığı işin farkında olması oldukça önemlidir. Ne yapıyorsanız aşkla yapın” dedi.
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.