Yılbaşı tatili için en çok tercih edilen ülke İtalya oldu.

Venice, Italy. View from gondola during the ride through the canals.

Yılbaşı tatili için en çok tercih edilen  ülke İtalya oldu.
15 Aralık 2016 Perşembe 10:51

 

  1481784711_bangkok1481784718_gorsel_3


Dünyanın önde gelen seyahat ve konaklama ürünü tedarikçilerinden MetGlobal şirketler grubunun, global seyahat sektörü profesyonellerine teknoloji ve rezervasyon çözümleri sunan markası HotelsPro, yılbaşı tatili için Türk seyahatçilerin tercih ettikleri ülke ve şehirleri açıkladı.


 


Yılbaşı tatilinin gözde ülkesi İtalya


Türk tatilcilerin yılbaşı tatili için bu yıl tercih ettikleri ülkeler sıralamasında birinciliği %13’lük oranla İtalya elde etti. Almanya %10’luk tercih oranıyla yılbaşı tatili için en çok rağbet gören ikinci ülke olurken, Almanya’yı %7’lik oranla Amerika Birleşik Devletleri ve Fransa izledi.


 Venice, Italy. View from gondola during the ride through the canals.


Paris en çok tercih edilen şehir oldu


Türklerin yılbaşı tatili için tercih ettiği yurtdışı şehirleri listesinde ise ilk sırayı Fransa’nın başkenti Paris aldı. Paris’i sırasıyla Roma, Amsterdam, Londra ve Prag izledi.


 


Ankara ve Bursalılar Paris’i tercih etti


Türkiye genelinde yılbaşı tatili için rağbet gören yurtdışı şehirleri arasında Paris, Ankara ve Bursalı seyahat severlerin öncelikli tercihi oldu. İstanbullu seyahat severlerin yılbaşı tatili için tercihi İtalya’nın başkenti Roma olurken, İzmirliler ise Tayland’ın başkenti Bangkok’u tercih etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.