Ankara Niğde Otoyolu 2019 Sonu Açılıyor!

Ankara Niğde Otoyolu 2019 Sonu Açılıyor!

Ankara Niğde arası yolculuk süresini 4 saatten 2 saate indirecek olan Ankara Niğde Otoyolu projesi hızla devam ediyor. Başbakan Binali Yıldırım Ankara Niğde Otoyolu’nun 2019 sonu hizmete açılacağını söyledi…

04 Şubat 2018 - 19:26

Ankara Niğde Otoyolu projesinin temeli atıldı. Temel atma töreninde konuşan Başbakan Binali Yıldırım, 4 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Ankara Niğde Otoyolu projesinin 2019 sonu hizmete açılacağını söyledi.

Otoyol hizmete açıldığında Ankara’dan Niğde’ye varış süresinin yarı yarıya ineceğine vurgu yapan Yıldırım, 4 saatlik yol 2 saate inecek dedi.Başbakan Yıldırım, Ankara-Konya yolunun Gölbaşı kısmını yolun altına alacaklarını ifade etti.

Edirne'den otoyola giren bir vatandaşımız bu yol bittiğinde Şanlıurfa'ya kadar hiç araba sollamadan otoyolla gidecek diyen Yıldırım,  2 bin kilometrekarelik bir otoyolun eksik kalan 332 kilometrelik bölümünü de Ankara-Niğde arasında bitirmiş oluyoruz" diye konuştu.

Projenin yapımını ERG İnşaat’ın üstlendiğini belirten Başbakan Yıldırım, tamamlandıktan sonra şirketin 9 yıl otoyolu işlettikten sonra devlete devredeceğini belirtti.

Köprü hakkında teknik bilgi de veren Yıldırım, “Yolun ana uzunluğu 277 kilometre. Tabii her çıkışta bağlantı var, 55 kilometre de bağlantıları tutuyor. Yol üzerinde 5 tane viyadük var, köprü de diyebilirsiniz. 28 köprü, 114 alt geçit, 386 tane menfez, 5 dinlenme tesisi, 2 bakım onarım şantiyesi. Bütün bu tesisler yol üzerinde olacak" dedi. 

Bu haber 741 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Koçtaş Gardırop Seçenekleri ile Gelen Şıklık
Koçtaş Gardırop Seçenekleri ile Gelen Şıklık
Şıklığı ve Konforu Yatak Odanıza Taşıyacak Fikirler
Şıklığı ve Konforu Yatak Odanıza Taşıyacak Fikirler