Düzce’de kentsel dönüşüm semineri gerçekleştirildi!

Düzce'de kentsel dönüşüm semineri gerçekleştirildi!

Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay’ın girişimleriyle Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm semineri Düzce'de gerçekleştirildi.

04 Şubat 2018 - 21:45

Düzce Baro Başkanı Av. Azade Ay’ın girişimleriyle Türkiye’nin dört bir yanında gerçekleştirilen Kentsel Dönüşüm semineri Düzce'de yapıldı. 

 

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; kentteki bir otelin konferans salonunda düzenlenen seminere konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Zehreddin Arslan, Av. Ali Rıza İlgezdi ve Av. Şeref Kısacık, kamulaştırma, kamulaştırmaya karşı başvuru ve davalar, kentsel dönüşümün şartlarıyla ilgili Düzce ve ilçe belediyeleri imar kurullarında çalışan yetkililerle avukatlara bilgiler paylaştılar. 

 

Düzce Baro Başkanı Azade Ay, seminerin açılışında yaptığı konuşmada, bireylerin hak ve hürriyetlerini ne derece korunuyorsa o derece demokrasiden bahsetmenin mümkün olduğunu belirterek, “Mülkiyet hakkı anayasamızca da korunma altına alınmış temel hak ve hürriyetlerden biridir. Kamulaştırma ise bu hakkın temelini ilgilendirdiğinden özel bir düzenlemedir. Bunun için önemli olması bakımından bu konu hakkında bir seminere ihtiyaç duymuştuk. Bugün de alanında uzman arkadaşlarımızın katılımlarıyla seminerimizi gerçekleştiriyoruz” diyerek konuştu.

Bu haber 908 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
INCIYAKA ANKARA'DA YASAM BASLADI
INCIYAKA ANKARA'DA YASAM BASLADI
İnsay Yapı’dan Tıp Bayramı’na özel yüzde 3 indirimfırsatı!
İnsay Yapı’dan Tıp Bayramı’na özel yüzde 3...