14. yüzyıldan kalma mimari ile bugüne gelen evler!

14. yüzyıldan kalma mimari ile bugüne gelen evler!

25 Ağustos 2016 - 09:35



Dünyanın her bir köşesi ilginçliklerle dolup taşıyor. Sırtınıza çantanızı alıp 14. yüzyıldan kalma mimari açıdan değişik yerler görmek istiyorsanız işte birkaç öneri... Alberobello, İtalya 11.000 kişinin yaşadığı Alberobello, 14. yüzyıldan kalma evleriyle tanınan ilginç bir yerdir.



UNESCO Dünya Mirası listesindeki bu yerde koni biçimindeki evleri gördüğünüzde buradan ayrılmak istemeyeceksiniz.



Al Hajjerah, Yemen Arap yarımadasındaki en ilginç yerleşim yerlerinden olan Al Hajjerah, kayalık üzerinde kurulmuş evlerden oluşur. 2000 kişinin yaşadığı binalar 16. yüzyıldan kalmadır. Her an kayalıktan aşağı yuvarlanacakmış gibi görünen evler görenlerin yüreğini ağza getirmektedir.



Monsanto, Portekiz Portekiz'de bulunan Monsanto, turistleri şaşırtmaktadır.



Dev kayaların altına inşa edilmiş evler ezilmiş gibi görünmektedir.



Setenil, İspanya Klostrofobiniz varsa buraya gitmeyi bir kez daha düşünün. Doğal taşları yapı malzemesi gibi kullanan insanoğlu Setenil'de harikalar yaratmış



Chuxi, Çin Chuxi, "tulou" adı verilen binaların sayıca üstün olduğu bir kasabadır. 2008 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne giren Chuxi, geleneksel Çin evlerinin görülebildiği bir yerdir.



Göreme, Türkiye Kapadokya bölgesinde bulunan Göreme, peri bacalarıyla ünlüdür. Saklı labirentlerin ve inanılmaz mimarinin çarpıcı bir şekilde sunulduğu kayalar, volkanik arazinin rüzgar ve su ile aşınması sonucu oluşmuştur. Bölgeye gidenlerin yer altı şehirlerini görmesini de önerilir. Derinkuyu yer altı şehri özellikle ziyaret edilmelidir.

Bu haber 550 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Konut satışları devam ediyor
Konut satışları devam ediyor
Konutta Rus Hareketi Başladı!
Konutta Rus Hareketi Başladı!