Hamit Demir: “2018 ve 2019 Demir Grup için yatırım yılı...

Hamit Demir: “2018 ve 2019 Demir Grup için yatırım yılı olacak” Demir Grup’tan gayrimenkul ve enerjiye 2,5 Milyar TL’lik yatırım

03 Mayıs 2018 - 13:27

Hamit Demir:

“2018 ve 2019 Demir Grup için yatırım yılı olacak”

Demir Grup’tan gayrimenkul ve enerjiye 2,5 Milyar TL’lik yatırım

 

Gayrimenkul ve inşaat sektöründe 34 yılın getirdiği köklü tecrübeyle ezber bozan

projelerin mimarı olan; enerji, sigorta, satış pazarlama ve denetim sektörlerindeki

faaliyetleriyle de adından söz ettiren Demir Grup, yatırımlarında hız kesmiyor.

2018 ve 2019’da gayrimenkul ve inşaat sektöründe 2.5 milyar TL’lik yatırım planlayan Demir Grup, enerji yatırımlarında da yükselişe geçecek. 

 

2018’de Türkiye’de 5, Almanya da 2ve Ukrayna’da 1olmak üzere toplam 8 büyük inşaat projesinin çalışmalarına başladıklarını belirten Demir GrupYönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir:  İnşaatla başladığımız ticari yolculuğumuza enerjiyi de katarak daha da büyüyoruz. 2018 ve 2019’u Demir Grup’un atılım ve yatırım yılları olarak belirledik. Dev projelerle ülkemize değer katmaya devam edeceğiz. Konut üretiminde Demir Grup kalitesini ve ayrıcalığını yepyeni fikirler ve piyasaya öncülük eden ödeme imkânlarıyla sektörde söz sahibi olmayı sürdüreceğiz. 

İnşaat, enerji, sigorta, satış pazarlama ve denetim sektörlerinde faaliyet gösteren Demir Grup, yurt içi ve yurt dışındaki yeni inşaat projeleriyle 2018 ve 2019 yılında da ezber bozmayı sürdürecek. Bu yıl Türkiye ve yurt dışında toplam 2.5 milyar TL yatırım planladıklarını açıklayan Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, “2018 ve 2019 yılını Demir Grup için yatırım yılı ilan ettik. Gayrimenkul ve enerjide atağa kalkıyoruz” dedi. 

 

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir’in ev sahipliğinde, 3 Mayıs Perşembe günü

Düzenlenen Basın Toplantısında şirketin 2018 ve 2019 yatırım projeleri kamuoyu ile paylaşıldı. Toplantıdayeni projelerin detaylarını basın mensuplarına aktaran Demir, inşaatı süren projeleri ve gurubundiğer faaliyet alanları hakkında açıklamada bulundu.

 

Hamit Demir: “Satışlarımıza Demir Country yön veriyor”

Projelerin satışları hakkında bilgi veren Demir, “Beylikdüzü’nünkalbi Yakuplu bölgesinde yükselen Demir Country projemiz, bu dönemde kazançlı yatırım ve üst düzey yaşam konforunu aynı anda sunan zengin donanımıyla satışlarımıza yön veriyor. 1160 daire ve 112 ticari üniteden oluşan Demir Country projesi mimarisi ve sosyal yaşam alanlarıyla Beylikdüzü’nün çekim merkezi olacak. 400 milyon TL’lik bir yatırımla hayata geçirdiğimiz Demir Country projemizin satış sonrası toplam hedeflenen gelir minimum 570 milyon Tl ye ulaşmasını hedefliyoruz. Demir Country, Beylikdüzü’nde gerçek İstanbul’u yaşamak ve yatırımcıların yüksek kazancı için en cazip projelerden birisi olacak“ dedi. 

 

Türkiye’de 5 Yeni Proje Hayata Geçiyor

Demir Grup’un diğer projeleri hakkında da bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Türkiye ve yurt dışında toplam 8projeyi hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi:  

 

 

 

Büyükçekmece’de 611 konut 57 işyeri, Sefaköy Halkalı’da 130 bağımsız bölümlü konut projesi,Göktürk de 200 konutluk kentsel dönüşüm projesi, Çorlu’da 160 dönüm arazi üzerine 250 bin metre inşaat alanı olan organize sanayi sitesi,İzmirBayraklı’da65 dönüm Demir Grubun kendi arazisi olan arazide konut, ofis ve otel projesi, tasarımı devam etmektedir….

Demir Grup Yönetim Kurulu Başkanı Demir basın toplantısında Demir Grup’un yurt dışı yatırımları hakkında da bilgi verdi:

 

Demir Grup Ukrayna ve Almanya’da da Büyüyor

“Yurt dışındaki projelerimize de 2018 içinde hız vereceğiz.Ukrayna ve Almanya Demir Grup’un

öncelikli yatırım alanı olacak. Yurt dışında, Ukrayna’ da 500 konut, ticari alanlar ve 1 otel

inşaatımız var. Ukrayna Vinnitsa’da 168 konut teslimini 2017 yılında yaptıkHala inşaatı devam etmekte olan 2. Ve 3. Etap konutlarının teslimatını ise 2018 sonunda bitirmeyi hedefliyoruz. Almanya Potsdam şehrinde biri yurt diğeri plaza olmak üzere arsası bize ait olan 2 projemiz başlayacak. Ukrayna Kievmerkezde yine 250dairelik bir projemiz daha var. Türkiye ve yurt dışında 2018 ve 2019 için planladığımız yatırımlarımızın toplam değeri 2,5 milyar TL’yi buluyor. 

 

Demir: “Enerjide büyüyeceğiz”

Enerji alanında büyük yatırımlar hedeflediklerinin altını çizen Demir, şunları söyledi: “Demir Grup

olarak enerjide de büyümek istiyoruz. 2019 ve 2020’de dış cephe ve çatı panelleri yapmayı

düşünüyoruz. Ayrıca, otomobil aküsü ve enerji pili proje çalışmalarımız devam etmektedirKonya’da 85 dönüm arazi üzerine 35 bin metrekare kapalı alandan oluşan,

güneş enerji paneli üreten bir fabrika kurduk. 250 megavatlık tesisimizde güneş panelleri

üretiyoruz. 2018’in ikinci yarısından sonra 500 megavata çıkmayı hedefliyoruz”.

 

Demir İnşaat Büyükçekmece Basketbol Takımı ve Demir Grup Sivasspor Sponsorluğu;

Demir: “Sponsorluk anlaşmalarına toplumsal görev bilinciyle bakıyoruz”

Demir Grup olarak toplumsal görev bilinciyle imza atıkları sponsorluk anlaşmalarına sosyal

sorumluluk projeleri gözüyle baktıklarına değinen Demir,sözlerini şöyle sürdürdü:

“Spora ve sporcuya destek vermek amacıyla 2014 yılında Büyükçekmece Basketbol Takımı’na da sponsor olduk. Ve hala sponsorluğumuz devam etmektedir. 2017 yılında ise basketboldan sonra futbola da destek olarak sporun öneminin bir kez daha altını çizmek istedik. Süper Lig’in güçlü takımlarından Sivasspor’a sponsor olduk. Gençlerimizin sporla büyümesi en büyük hayalimiz. Bu hayal bizim sürdürülebilir sosyal sorumluluk projelerimiz arasında yer alıyor. Bu sponsorluk anlaşmalarına sadece iki kurum arasında ticari bir anlaşmadan öte Demir Grup’un toplumsal görevi olarak bakıyoruz. Gençlerimiz ülkemizin geleceğidir.

Bu haber 340 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vitra'dan Yaşam Alanlarını Zerafetle Buluşturan Karo Modelleri
Vitra'dan Yaşam Alanlarını Zerafetle Buluşturan Karo Modelleri
Ankara'nın sembolü Atakule geri dönüyor
Ankara'nın sembolü Atakule geri dönüyor