Kimyasal Zararlardan Hem Kendinizi Hem de Çevrenizi Koruyun

Kimyasal Zararlardan Hem Kendinizi Hem de Çevrenizi Koruyun

31 Mayıs 2018 - 12:24

Kimyasal Zararlardan Hem Kendinizi Hem de Çevrenizi Koruyun

Yaşam kaynaklarımız hızla tükeniyor. Çevreci ve yenilikçi temizlik teknolojileri devi Kärcher, temizlikte geleneksel yöntemler yerine buharlı temizliğin tercih edilmesiyle yüzde 50’ye varan oranda su tasarrufu sağlanabileceğine dikkat çekiyor. Buharlı temizlik yöntemleri su tasarrufunun yanı sıra hiçbir kimyasal kullanmadan bakterileri %99.99 oranında öldürerek, doğal bir hijyen de sağlıyor.


Dünyada çevre kirliliği giderek artıyor. Birleşmiş Milletler’in ilanıyla ilk defa 1972 yılında kutlanan Dünya Çevre Günü, her yıl 5 Haziran’da hayatımızın her alanında çevre kirliliğinin geldiği boyutları bir kez daha gözler önüne seriyor.


Evlerde kullandığımız suyun en az yüzde 5’ini temizlikte harcıyoruz. Bu temizliğin yanında kullandığımız kimyasal deterjanlar ise hem çevreyi hem de insan sağlığını tehdit ediyor.

Peki, kullandığımız suyu azaltmak ve kimyasal kullanmadan bakterilerden kurtulmak mümkün mü? Alman temizlik devi Kärcher, geleneksel, kimyasal temizlik maddeleri kullanılan temizlik yöntemlerine nazaran buharlı temizliğin yüzde 50’ye varan oranlarda su tasarrufu sağladığına dikkat çekiyor. Kärcher’in araştırmalarına göre, buharlı temizlikte yaklaşık 60 m2 bir alanın temizliği için sadece 1 litre su yeterli oluyor.


Hem çevreci hem sağlıklı hem de pratik!


Ayrıca bu yöntem yüksek derecede hijyen sağlıyor, deterjan kullanımına gerek bırakmıyor üstelik temizlikte harcanan sudan da tasarruf etmenizi sağlıyor. Deterjanın bile çıkaramayacağı kirleri, yüksek sıcaklıkta püskürtülen buhar ile temizleyebilen buharlı temizlik makineleri, tüm bakterilerin yüzde 99,99’unu öldürüyor. Kimyasal temizliğin risklerini buharlı temizlik teknolojileriyle çözen Alman temizlik devi Kärcher, özellikle çocuk / bebek olan evlerde buharlı temizliğin faydalarına dikkat çekiyor. Kärcher’in buharlı temizlik makineleri, evlerde kullanımı son derece kolay, pratik ve üstün teknoloji modelleri ile çevreci ve hijyene duyarlı kişiler için çok sayıda seçenek sunuyor.


Buharlı temizlikle fayanstan ocağa, evin her yerinde hijyen!


Kimyasal temizlik maddeleri kullanılmadan yapılan buharlı temizlik, astımı, alerjisi olan kişilerin yanı sıra bebeği/çocuğu olan aileler için de sağlıklı bir alternatif. Su buharıyla temizlik, hijyenik arınma sağlar ve arıtılmış yüzeylerde artık, kalıntı bırakmaz. Su, sıcak buhar şeklinde püskürtüldüğünde çok düşük bir yüzey gerilimine sahiptir. Bu da, en ince damlaların bile kir altına süzülmesine izin verir ve kiri söker, atar. Buharlı makine ile 1 litre musluk suyundan 1700 litreye kadar su buharı üretilir ve bu da yaklaşık 60 metrekarelik bir alanın kolayca temizliğini sağlar. Değişik aksesuarlarıyla fayans, taş, ahşap zeminler, laminant ve parke döşemelerde rahatlıkla kullanılabilen buharlı temizlik makineleri, banyo ve mutfakta hatta ocak gibi temizlenmesi zor yüzeylerde de harikalar yaratır. Ayrıca buhar basınçlı ütü ile ütü yapmak da son derece pratiktir. Buharlı temizleyici, normal bir buharlı ütü ile elde edilenden çok daha yüksek bir buhar basıncı sağlar ve yüzde 50’ye varan oranda zamandan tasarruf sağlar.


Buharlı temizlik yöntemleri hakkında detaylı bilgiye https://www.kaercher.com/tr/ev-ve-bahce/buharli-te... sayfasından ulaşılabilir.


Kärcher hakkında;

KÄRCHER, 1935 yılında Almanya’da Alfred Kärcher tarafından kurulmuştur. Temizlik makine, ekipman ve aksesuarlarının yanı sıra, temizlik kimyasalları ve deterjanlarını da üretmekte olan; dünya üzerinde 190’ı aşkın ülkede 50 bini aşkın satış ve servis noktasından kullanıcılara hizmet sağlayan bir sanayi devidir. 12 binin üzerinde çalışanı ile Kärcher, 80 yılı aşkın bir süredir tüm dünyada hem profesyonel kullanıcılara hem de ev kullanıcılarına yenilikçi temizlik çözümleri sunmaktadır.


Daha fazla bilgi için: https://www.kaercher.com/tr/hakkimizda/sirket/kaercher-hakkinda.html

Bu haber 470 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
BİREVİM Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’na “Didem Sübar Özdemir” getirildi
BİREVİM Pazarlama Genel Müdür Yardımcılığı’na “Didem...
AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI “ATAKENT 4 B”
AVRUPA KONUTLARI ATAKENT 4’TE 2. ETAP SATIŞA ÇIKTI “ATAKENT 4...