Müsiad Ankara, Vekil Adaylarını Ağırladı

Müsiad Ankara, Vekil Adaylarını Ağırladı

08 Haziran 2018 - 16:42

MÜSİAD ANKARA, VEKİL ADAYLARINI AĞIRLADI


MÜSİAD Ankara’da gerçekleşen toplantının konuğu AK PARTİ 2. Bölge Milletvekili Adayı Orhan Yeğin oldu. MÜSİAD Ankara üyelerinin sorularını yanıtlayan Yeğin “Ankara’nın kalkınması için el ele vereceğiz”vurgusu yaptı.


AK Parti Ankara 2. Bölge Adayı ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Eski Bakan Yardımcısı Orhan Yeğin, MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal, Yönetim Kurulu ve Üyelerin katılımıyla gerçekleşen toplantının konuğu oldu. Ankara ve Türkiye için atılması gereken adımların masaya yatırıldığı toplantıda açılış konuşmasını yapan MÜSİAD Ankara Başkanı İlhan Erdal “MÜSİAD ve MÜSİAD Ankara olarak son zamanlarda önem verdiğimiz konuların başında dış ticaret geliyor. Gençlerimizin de özellikle sanayi, ticaret ve üretim konularına karşı daha hassas olduklarını görmek bizleri umutlandırıyor. Hem Ankara’nın hem de ülkemizin gelişmesi ihracat oranlarımızın artmasından geçiyor. Küresel alanda rekabet gücümüzü artıracak özgün markalara ve ürünlere ihtiyacımız var” ifadelerini kullandı.


Ankara’da iç göç kontrol altına alınmalı

Ankara Milletvekilleri olarak ilk ele alacakları konunun iç göçü dengelemek olacağını anlatan Orhan Yeğin “Taşradan merkeze gelme sebepleri tespit edilerek bu etkenler ortadan kaldırılmalıdır. Türkiye’nin hayvancılık ve tarım noktasında ithal eden değil ihraç eden konuma gelmesi için çalışmalara devam edilecektir” dedi. Ankara’yı ulaşım noktasında da önemli bir merkez haline getirmeyi amaçladıklarını söyleyen Yeğin sözlerine şunları ekledi: “Ankara metro hatlarını genişleterek, raylı sistemleri havaalanına kadar ulaştıracağız. 2002’den beri şahlanan Türkiye’yi sanayi ve üretim ülkesi konumuna getirmek en büyük hedefimiz.”


Gerçekleşen toplantının sonunda ise; MÜSİAD Ankara olarak, Ankara için yapılması gereken somut projeler ve çalışmaları içeren Acil Eylem Planı sunumu gerçekleştirildi. Planda çözülmesi ve yapılması gereken şu konu başlıklarına değinildi: “Ankara Stadyumu, AKM, Ulus Tarihî Kent Projesi, Esenboğa Havaalanı’na Metro, Fuar, HAB Projesi, Kent Merkezi – Meydan, Direkt Uçuşlar, Siteler, Üniversite- Sanayi İşbirliği, Festivaller, Kentsel Dönüşüm, Ankara’nın Doğal Güzellikleri, Ankara’nın İmar Planı, ANKAPARK’ın İşletilmesi, Ankara’nın İhracatı, Altyapı Ve Erişebilirlik, Mesleki Eğitim, Turizm,Ankara Bilişim Vadisi Merkezi Projesi, Ankara’da İnşaat Sektörü, Ankara'da Hayvancılık, Tarımda Markalaşma, Ankara’da Sağlık”


Bu haber 1529 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
ANKARALILAR 30 AĞUSTOS’TA MİLLET BAHÇESİ’NE KAVUŞACAK
ANKARALILAR 30 AĞUSTOS’TA MİLLET BAHÇESİ’NE KAVUŞACAK
'Ondörtüç Pendik'ten yüzde 30 indirimli Bahar Kampanyası!
'Ondörtüç Pendik'ten yüzde 30 indirimli Bahar Kampanyası!