ŞUA İNŞAAT’TAN “ENFLASYONA ENDEKSLİ KONUT KREDİSİ’’...

ŞUA İNŞAAT’TAN “ENFLASYONA ENDEKSLİ KONUT KREDİSİ’’ KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

22 Haziran 2019 - 13:32


 

Oturuma hazır projesi Elite Concept ile kampanyaya katılan Şua İnşaat, aynı zamanda yüzde 10 indirim fırsatı sunuyor

 

Konut alımını kolaylaştırmak amacıyla bankalar tarafından başlatılan “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’’ kampanyasına Kadıköy Fikirtepe’dekonumlanan Elite Concept projesi ile destek veren Şua İnşaat, kampanya koşullarına ek olarak yüzde 10 indirim de uyguluyor. Gelecek dönemde enflasyon ve faizlerde beklenen düşüş nedeniyle konut yatırımlarını erteleyenlere bugünden ev sahibi olma imkanı tanıyan kampanya, enflasyondaki aşağı yönlü hareketlerde faizin azalacak olması sayesindeyüksek kazanç vadediyor. İki farklı faizuygulamasının sunulduğu kampanya kapsamında, ilk alternatifte önce sabit sonra değişken faiz oranı uygulanıyor. İkinci alternatifte ise Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) değişim oranına bankanın sözleşmede belirttiği marj oranınıeklenmesiyle belirlenecek olan değişken faiz oranıyla kredikullandırılıyor. 10 yıla kadar vade olanağı sunulan kampanya kapsamında uygulanacak faiz oranı ise sözleşmede belirtilen azami faiz oranını aşmıyor.

 

Bankalar tarafından konut alımını kolaylaştırmak için hayata geçirilen “Enflasyona Endeksli Konut Kredisi’’ kampanyasına Kadıköy Fikirtepe’de konumlanan projesi Elite Concept ile destek veren Şua İnşaatkampanya koşullarına ek yüzde 10 indirim fırsatı sunarak konut alımlarını erteleyenlere istedikleri zamanda ve en uygun maliyetle ev sahibi olma imkanı tanıyor. 10 yıla kadar vade olanağı bulunan Enflasyona Endeksli Konut Kredisi kampanyası, enflasyondaki aşağı yönlü hareketlerde faizin azalacak olması sayesinde konut sahibi olmak isteyenlere yüksek kazanç vadediyor.

 

Gelecek dönemde enflasyon ve faizlerde beklenen düşüş nedeniyle gayrimenkul yatırımlarını öteleyenlerebugünden ev sahibi olma imkanı tanıyan kampanya kapsamında iki farklı faiz alternatifi sunuluyor. İlk alternatifte önce sabit sonra değişken faiz oranı uygulanırken, ikinci alternatifte ise Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) değişim oranına bankanın sözleşmede belirttiğimarj oranının eklenmesiyle belirlenecek olan değişken faiz oranıyla kredi kullandırılıyor. Ayrıca geri ödeme döneminde güncel oranlardan sabit faizli konut kredisine dönüş yapma imkanı da tanınıyor. Kredilerin faiz oranları, vadesi boyunca piyasa oranlarına göre yapılandırma yapılmaksızın 3, 6 ya da 12 ayda birgüncelleniyor. Güncelleme için de Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından referans kabul edilip ilanedilen TÜFE yıllık yüzde değişim oranı baz alınıyor.Kampanya kapsamında ödenecek aylık taksitler, sözleşmede yer alan azami faiz oranını geçmeyecek şekilde değişiklik göstererek olumsuz sürprizlere yer vermiyor.

 

Yaşamın ve yatırımın merkezinde hemen teslim elit proje

“Yaşamın merkezinde, İstanbul’un ortasında” yepyeni ve elit bir konsept söylemi ile hayata geçirilen ve oturuma hazır bir proje olan Elite Concept, Anadolu yakasının kalbinde, eğlencenin, kültürün, alışverişin, yatırımın ve yaşamın merkezi Kadıköy Fikirtepe’de konumlanıyor. 24 katlı 3 bloktan oluşan Elite Concept, 1+1’den 4+1’e kadar çeşitli büyüklük ve özellikte 785 konut, 26 ticari ünite ve sosyal yaşam alanlarından oluşuyor.

 

İstanbul'un en yüksek prim vadeden lokasyonuFikirtepe

Kara, deniz, hava yolu ve raylı sistem gibi pek çok farklı ulaşım alternatifinin kesişim noktasında yer alan Elite Concept; düzenli ve yenilikçi şehircilik anlayışı ile yakın zamanda İstanbul'un en seçkin semtlerinden biri olmaya aday Kadıköy Fikirtepe’nin en merkezi lokasyonundabulunuyor. Kentsel dönüşüm başladıktan sonra 4 yılda konut fiyatlarının yüzde 188 arttığı Fikirtepe’nin, projeler tamamlandığında fiyatların daha da artması sonucu İstanbul’un en çok prim yapacak lokasyonu olması bekleniyor. E-5 karayoluna 1 dakika mesafede, metro ve metrobüsün yanı başında yer alan Elite Conceptyaklaşık olarak; Bağdat Caddesi’ne 6 dakika, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne 5 dakika, Avrasya Tüneli’ne ve Harem Arabalı Vapur İskelesi’ne 8 dakika, Kadıköy vapur iskelesine, Moda sahiline ve Kalamış Marina’ya 10 dakika ve İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na 20 dakika mesafede konumlanıyor. Proje ayrıca birçok eğitim kurumu, hastane ve alışveriş merkezine sadece birkaç dakikalık mesafede bulunuyor.

 

Dünyanın en yüksek kulesinde kullanılan Guardianmarka özel camlar 

Elite Concept, bir yanda adalar, deniz ve tarihi yarımadanın göz alıcı siluetini diğer yanda Çamlıca’yı gören İstanbul’un dört bir yanına hakim manzarasıyla dikkat çekiyor. Yüzde 90 cam panoramik cephe mimarisi ile bu manzarayı kesintisiz olarak izleyebilmeyi mümkün kılan projede, dünyanın en yüksek kulelerinden Cidde’deki Jeddah Tower gibi prestijli projelerde kullanılan Amerikan menşeli Guardian markasının reflekte camları tercih edildi. Güneşe karşı yüksek performanslı koruma imkanı tanıyan bu özel camlar, daire içlerinde ısı ve morötesi ışık artışına neden olabilecek güneş enerjisini en aza indirirken maksimum aydınlık sağlıyor. Daire içlerinin dışarıdan görünmesini önleyen camlar sayesinde perde kullanmadan günün her saatinde manzaranın keyfini çıkarmak mümkün. 

 

Daireleri çepeçevre saran balkonlar

Dairelerin etrafını çepeçevre saran balkonları sayesinde her odadan balkona çıkış imkanı bulunan Elite Concept, yüksek katlı projelerde eşine az rastlanır şekilde açılabilen camlarıyla farklılaşıyor. Bu sayede sakinlerine manzarayı kusursuz bir şekilde izleme, hava alma ve pencere temizliğinin daireler tarafından kolaylıkla yapılabilmesi imkanı tanıyor. 

 

Bölgenin kendi içinde açık teras bahçeleri olan tek projesi 

Yüzde 75’i sosyal donatı ve peyzaj alanlarına ayrılan Elite Concept’in sosyal tesisleri içinde; kapalı havuz, sauna, buhar odası, fitness centercafe, süs havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları, çarşı otoparkı ve kapalı otopark yer alıyor. Bölgenin kendi içerisinde açık teras bahçeleri bulunan tek projesi olma özelliğini taşıyan Elite Concept’in blok zeminlerinde yer alan çarşı caddedeki mağazaların ise tüm temel ihtiyaçlara yanıt verecek şekilde tasarlanması planlanıyor.

 

Akıllı ev konsepti aidatları azaltacak

Akıllı telefon ya da tabletlerle internet bağlantısı üzerinden kontrolü sağlanabilen akıllı ev konsepti ile hayatı kolaylaştıran Elite Concept, doğaya dost sürdürülebilir bir yaklaşımla planlandı. Projedeki tümpeyzaj alanlarının sulaması ve klozet rezervuarlarında kullanılacak su ihtiyacı; banyo, mutfak ve lavabolarda kullanılan sular ve yağmur sularının arıtılmasıyla elde edilen gri su arıtma sistemi ile gerçekleştiriliyor. Ayrıca ortak alanların aydınlatma ve sıcak su ihtiyacı için de güneş panelleri sayesinde güneş enerjisinden yararlanılıyor. Bu uygulamalarla elde edilecek tasarrufla, işletme maliyetlerinin minimuma düşürülmesi ve aidatların azaltılması hedefleniyor.

 

Özel tasarım mobilya, kapı, granit ve pencere sistemleri

Elite Concept’in mobilya, dolap, kapı, granit ve pencere sistemleri gibi pek çok detayı Şua Şirketler Grubu çatısı altında faaliyet gösteren Elite Design bünyesinde projeye özel olarak tasarlanıp üretildi. Yüksek kaliteye sahip özgün tasarımlarla donatılmış projede, standartlar kapsamında yeterli olan C-35 yerine deprem dayanımı daha yüksek olan C-45 beton kullanıldı.

Bu haber 105 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dekorasyonu Zenginleştiren Yemek Odası Takımları
Dekorasyonu Zenginleştiren Yemek Odası Takımları
R.E.D Invest, Erbil Gayrimenkul Yatırım Fuarı’nın uluslararası pazarlama yetkisini aldı
R.E.D Invest, Erbil Gayrimenkul Yatırım Fuarı’nın uluslararası...