Krediyle konut alacak EYT’lilere çifte fırsat

Krediyle konut alacak EYT’lilere çifte fırsat

23 Kasım 2023 - 15:39


 

Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) düzenlemesinden yararlanarak emekli olanlar da diğer emekliler gibi, Türkiye genelinde brüt 200 metrekareyi geçmeyen tek evleri için emlak vergisi ödemeyecek. 2023 yılında emekliliğe hak kazanan EYT’lilerin emlak vergisi muafiyeti2024 yılı itibariyle başlayacak. Konut kredisi ile yeni ev sahibi olan EYT’lilerin, emlak vergisi muafiyeti yanında bir avantajı daha bulunuyor. Tüketicilerin kredi, sigorta ve konut süreçlerini kolaylaştıran olayinkolayi.com sitesi, hayat sigortalı konut kredisi kullanan EYT’lilere sigorta poliçelerinde yüzde 40’a varan fiyat indirimi sunuyor.

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) son paylaştığı verilere göre 2023 yılının ilk 9 ayında kullanılan konut kredisi tutarı 445 milyar lirayı aştı. Ev sahibi olmak için finansman desteği alacak tüketicilerin önünde “hayat sigortalı” ve “hayat sigortasız” şeklinde iki farklı kredi seçeneği bulunuyor. Sigorta yaptırmayanlar, daha yüksek faiz öderken, sigorta yaptıranlar ise daha düşük faiz oranlı kredi borcunu hayatın beklenmedik sürprizlerine karşı güvence altına alabiliyor. Hayat sigortalı konut kredisi kullananlar, olayinkolayi.com sitesine başvurduklarında, sigorta poliçelerinde yüzde 40’a varan oranlarda tasarruf edebiliyor.

 

Konut alacak EYT’lilere, ücretsiz asistanlık hizmeti

 

olayinkolayi.com sitesi, sunduğu “Konut Asistanı” hizmetiyle, ev almak isteyen EYT’lilere, aradıkları konut için gerekli olabilecek birçok araca tek bir adresten ulaşabilme imkanı sağlıyor. Ayrıca olayinkolayi.com’un hesaplama araçlarını kullanan EYT’lilermaaş ve gelirlerine göre ideal ev tutarı, emlakçı komisyonu, tapu harcı, taşınma masrafları gibi olası giderlerini de kolayca hesaplayabiliyor.

 

Kullanıcılarına pek çok işlem kolaylığını bir arada sunan olayinkolayi.com platformu,  hafta içi 09.00-18.00 saatleri arasında 0850 222 3466 numaralı Çağrı Merkezi numarası veya Whatsapp hattı üzerinden anlık yanıt sistemiyle, müşterilerinden gelen soruları asistanları aracılığıyla cevaplıyor.

 

Detaylı bilgi için: www.olayinkolayi.com

 

 

Bu haber 12061 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tabiatın Hediyesi Mermer ve Patlatma Taş ile Evlerinize Şıklık Katın!
Tabiatın Hediyesi Mermer ve Patlatma Taş ile Evlerinize Şıklık...
Ev Aletlerini Verimli Kullanma Rehberi
Ev Aletlerini Verimli Kullanma Rehberi